Тренерот на Вардар, Никола Илиевски – Џиџи се наоѓа во тешка здравствена состојба поради компликации со Ковид-19. Тренерот не беше на клупата на Вардар на мечот со Шкендија во саботата затоа што имаше позитивен тест на коронавирус. Џиџи беше во домашна изолација меѓутоа ситуацијата се влошила па тој е хоспитализиран на Инфективната клиника.

 

sportmedia.mk