Македонскиот интернационалец и Репрезентативец Езџијан Алиоски и неговиот тим Лидс предмалку на домашен терен го совладаа фаворизираниот Тотенхем со конечни 3:1 во првиот дуел од новото коло во Премиер лигата.

Џани беше асистент на вториот гол кој домашните го постигнаа пред полувреме и во тие моменти резултатот беше 2:1.
Пред крајот на мечот Родриго искористи една одлична асистенција на Рафиња за да ги постави конечни 3:1.

Лидс сега е девеети со 50. бодови, додека пак Тотенхем шести со 56.

 

sportmedia.mk