Македонскиот интернационалец Дарко Мицевски, денеска постигна гол за Рига во „ремито“ со Мета од 3:3. Мицевски донесе водство од 1:2, а во финишот домашниот тим стигна до 3:3 и му „скина“ два бода на гостинскиот тим.

Тој од 22-23 метри шутираше, а топката се одби од стативата и заврши во мрежата. За него ова беше прв гол во дресот на Рига.

Голот на Мицевски е на 1:49 во видеото.

sportmedia.mk