Силекс за пролетниот дел од сезоната остана без услугите на Дарко Гроздановски. Офанзивниот играч на кратовци се раздели спогодбено со тимот, и ќе ја продолжи кариерата во друг клуб.

21-годишниот напаѓач од 2019 година беше дел од Силекс, а претходно настапуваше за Тиквеш. Беше дел и од српскиот тим Прва Искра.

 

sportmedia.mk