Македонскиот интернационалец и репрезентативец Дарко Чурлинов заработил скршеница на ноцот и ќе отсуствува од терените извесен период. Членот на Штутгарт и онака немаше преголема минутажа во тимот, а сега очигледно е дека ќе го загуби и оној статус кој досега го имаше.

Чурлинов се бори за што поголема минутажа во објективно силната Бундес конкуренција во тимот на Штутгарт, а ќе видиме сега како ќе се одвиваат работите со него.

Не е познато како Чурлинов се здобил со повредата засега но секако дека му посакуваме брз опоравок.

 

sportmedia.mk