Македонската ракометна репрезентација во четврток го пречекува актуелниот светски првак, Данска во рамките на квалификациите за пласман на ЕП 2022 година.

Николај Јакобсен и неговите момци во Скопје ќе пристигнат на три и пол часа пред почетокот на натпреварот со Македонија. Данците ќе ручаат во својата земја и потоа со чартер ќе заминат кон нашиот главен град, пристигнувањето на чартер летот е закажан за 16:25.

Имале само две барања, да ги чека овошје и да добијат соби за краток одмор. По завршување на средбата веднаш ќе заминат за Алборг, каде во недела се игра реваншот.

По воведување на полицискиот час во нашата земја, кој на стила стапува од утре и истиот е со почеток во 22 часот, се чека информација дали и средбата меѓу Македонија и Данска закажана за 20 часот ќе се одигра нешто поразно.

sportmedia.mk