Македонскиот национален тим претпладнево го одржа официјалниот тренинг на Националната Арена „Тодор Проески“ пред утрешниот дуел со Лихтенштајн.

Се освен триумф, и тоа убедлив триумф, ќе биде неуспех. Ќе мора да „однесеме“ што повеќе топки во мрежата на противникот, што ќе биде и еден вид рехабилитација за поразот од Букурешт.

И не очекуваме ништо друго од репрезентативците, освен три бода од овој дуел утре.

 

sportmedia.mk