Од вечерва ЦСКА Софија, еден од најголемите клубови во Бугарија, има нов тренер, на клупата не е веќе екс стратегот на Шкендија, Бруно Акраповиќ. Како што информираат официјално од таборот на “армејците“, тие на Бруно му се заблагодариле на досегашната соработка, а го именувале Љубо Пенев за негов наследник. Пенев е легенда на бугарскиот фудбал, поранешен познат фудбалер и во европски рамки.

Дали сега ова значи дека Бруно Акраповиќ, откако е слободен, сега ќе го презеде Динамо Загреб, како што се шпекулираше во изминатите неколку денови?

Останува да се види.

sportmedia.mk