Иван Чупиќ на дуелот против Металопластика се појави со нов имиџ. Хрватскиот репрезентативец реши да ја скрати долгата коса, се врати на старата фризура.

Тој и уште седумина вардарци ги играат последните мечеви во „црвено-црниот“ дрес, поточно утре ќе се збогуваат со Скопје. Чупиќ својата кариера ќе ја продолжи во ППД Загреб и во четвртфиналето во СЕХА-лига во август ќе го одигра првиот меч против Вардар.

Со македонскиот тим подигна два трофеи во Лигата на шампионите, како што вели самиот со полно срце и бројни спомени си оди од Скопје.

sportmedia.mk