Веднаш по завршувањето на финалето во Купот на Македонија пред да биде доделен пехарот на Вардар беа прогласени најдобрите поединци.

Иван Чупиќ го понесе признанието за најкорисен играч, додека пак Борко Ристовски е најдобриот голман.

Пехарот за број еден стрелец му припадна на Јосип Периќ.

sportmedia.mk