Иван Чупиќ ја игра последната сезона во дресот на Вардар 1961. Искусното крило е во Загреб на собир со хрватската репрезентација, момент кој го искористи и неговиот нов тим, ППД Загреб.

Откако претходно беше промовиран како иден член на овој клуб, тој сега и го облече дресот на „плинарите“.

sportmedia.mk