Македонскиот интернационалец Константин Чешмеџиев и мостарски Вележ постигнаа договор за прекинување на соработката. Како што објавија босанските медиуми, Чешмеџиев дојде во Вележ пред почетокот на сезоната и одигра 16 натпревари.

Босанците веќе го најавија и неговиот нов клуб, тоа ќе биде екипата на Шкупи.

sportmedia.mk