Македонија го совлада Лихтенштајн. Лесно, убедливо, заслужено… Македонија беше доминантна од почеток до крај, и дојде убедливиот триумф.

Барди, Трајковски, Елмас, Спировски, Муслиу и останатите репрезентативци имаа само еден полесен „тренинг“ пред дуелот со Германија.

И ништо друго не се очекуваше, освен убедлива победа на Македонија, така и се случи.The post Брз гол, па уште посилно „газење“ во вториот дел (ФОТОГАЛЕРИЈА) appeared first on Sportmedia.mk.

sportmedia.mk