Тимот на Бруклин Нетс пред стартот на плеј – офот се едни од фаворитите за освојување на титулата. Изгледаат моќно, а тоа го покажаа и на последниот меч, против тимот на Кливленд 123:109, а ја изведоа и една од најубавите акции сезонава видена низ НБА терените.

Погледнете сами и уверете се.

sportmedia.mk