Тимот на Брентфорд е првиот финалист во плеј – офот за влез во Премиер лигата откако предмалку со 3:1 го совлада тимот на Борнмут на домашен терен и со вкупни 3:2 го елиминираше противникот во полуфиналето.

На овој начин тимот на Брентфорд си закажа финале на стадионот Вембли, а второто полуфинале се игра исто така денеска помеѓу екипите на Свонси и Барнсли.

sportmedia.mk