Даниел Божиновски е пред трансфер во тимот на Струга Трим Љум. Стружани бараат засилување на голманстаа позиција со оглед на настапот во Европа летово, а изборот очигледно паднал на Божиновски.

Искусниот голман заврши со Силекс затоа што клубот испадна од лига, и неговата наредна средина ќе се знае во следните денови.

Тој има искуство со настапи на ионтернационална сцена во дресовите на Работнички и оној поход кога беше елиминиран еден Трабзонспор, и дуелите со рускиот Рубин Казан, како и во дресот на Силекс минатата сезона. 3

sportmedia.mk