Тимот на Борусија Дортмунд ја одреди цената за Ерлинг Халанд за оние тимови кои сакаат да го видат Норвежанецот во својот тим.

Секој кој го сака Халанд во своите редови, ќе мора да издвои 115 милиони евра. Прибилжино толкава цена се бара и за Санчо.

По крајот не сезоната има многу шпекулации за заминување на Халанд, но засега тој негира, и вели дека ќе остане во Дортмунд најмалку до летото 2022 година.

sportmedia.mk