Искусниот дефанзивец на Јувентус, Леонардо Бонучи, помина два негативни теста за Ковид-19 и сега може да се врати на тренинг. Фудбалерот веќе излезе од самоизолација и од денеска ќе продолжи со тренинзите во друштво на неговите соиграчи.

Напаѓачот на Јувентус, Федерико Бернардески е сè уште во изолација.

Следниот натпревар Јуве го игра на 18 април на гости кај Аталанта.

 

sportmedia.mk