logo
logo
logo

Болоња по 57 години запиша пет победи по ред во Серија А

Vecer | 23.02.2024

Болоња по 57 години запиша пет победи по ред во Серија А

Екипата на Болоња ја впиша петтата победа по ред во Серија А и сега сонува за излез во Европа. Вечерва славеше над Верона со 2:0 со голови на Фабијан во првото и на Фројлер во второто полувреме со што екипата стигна до 13-тата победа по 26 одиграни кола. Тоа е вторпат на Болоња да и собира 13 бода по првите 26 кола во последните 57 години, а првпат по сезоната 2001/02 кога исто така имаа 13.
Исто така Болоња првпат по мај 1967 година запишува пет победи по ред. Таа година имала шест во низа.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk