Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски одигра 90 минути во победата на Лидс над Шефилд Јунајтед со 2:1 во 30. коло од Премиер лигата. Алиоски одигра три меча за Македонија во период од една недела, а сега веднаш беше фрлен на терен во Премиер лигата. Херисон го доведе Лидс во предност, а изеднчи Осборн. Со реми се отиде на пауза.

Само што почна вториот дел дефанзивецот на Шефилд Фил Јагиелка му подари гол на Лидс кој се покажа доволен за победа.

Лидс ја впиша 13-тата победа, а Шефилд 24. пораз и идната сезона сигурно ќе игра во Чемпионшип.

sportmedia.mk