Спектакуларен гол го отвори дербито во Шпанија, „Ел Класико“, во кое Реал Мадрид од 13. минута има водство од 1:0.

Одлична акција по средината, па по десната страна, а на крајот топка до Бензема, кој со петица го совлада Тер Штеген за предност.


sportmedia.mk