logo
logo
logo

Белингем се враќа на терен за мечот со Валенсија на 2 март

Vecer | 23.02.2024

Белингем се враќа на терен за мечот со Валенсија на 2 март

Суперѕвездата на Реал Мадрид, Џуд Белингем, ќе се врати на теренот по повредата на зглобот што ја заработи против Џирона на 10 февруари.

Повредата се покажа како доста сериозна и првично клубот објави дека Англичанецот ќе паузира неколку недели.

Тој ги пропушти последните два натпревари на Реал и нема да игра против Севиља овој викенд, но според „Марка“ би требало да биде на располагање за дуелот со Валенсија на 2 март на крајот на следната недела.

Пред тоа, Реал очекува тој да продолжи со вообичаените тренинзи и да биде во оптимална состојба за реваншот против РБ Лајпциг во Лигата на шампионите на 6 март.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk