logo
logo
logo

Белингем наскоро ќе мора да оди на операција на рамото?

Vecer | 08.12.2023

Белингем наскоро ќе мора да оди на операција на рамото?

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, призна дека во иднина, играчот од средниот ред на мадриѓани, Џуд Белингем, ќе мора да оди на операција на рамото, кое го повреди оваа сезона.

„Неговото рамо е нешто за што треба добро да се грижи за да го зајакне. Нема никакви проблеми со играта поради ова, секој ден се подобрува. Во моментов таква операција е исклучена, но неговото рамо е многу трауматично. Ако ова се повтори, тогаш сигурно ќе биде потребна операција“, изјави Анчелоти.

Белингем на почетокот на ноември заработи повреда на рамото од која се опорави, но во медиумите се појави информација дека поради оваа повреда англискиот играч за врска бил принуден да игра со болки.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk