Иако во голема мера е јасно дека Езџјан Алиоски може да заврши во Турција (Трабзонспор, Фенербахче и Галатасарај се интересираат за неговите услуги), сепак, на крајот би можел да одбере и некоја друга дестинација.

Според последните информации, исто така во игра е тимот на белгиски Генк. Меѓутоа на белгијците како да им е јасно дека тешко ќе дојдат до потписот на македонскиот репрезентативец, па некако „срамежливо“ влегуваат во трката.

Генк тешко може да го понуди она кое ќе го понудат трите турски гиганти, а за Алиоски има исто така интерес и од Италија.

sportmedia.mk