Прославениот кошаркарски стручњак, Душко Ивановиќ го продолжи договорот со екипата на Басконија.

Шпанскиот клуб денеска објави дека главниот тренер Ивановиќ ќе остане на кормилото на тимот и во сезоната 2021/22 година. Двете страни постигнаа договор за продолжување на соработката уште една година, по завршувањето на тековната сезона.

Басконија беше елиминирна од Валенсија во првиот круг од шпанската Лига Ендеса.

sportmedia.mk