Конечно малку радост, малку убави моменти за сите во таборот на Барселона. Каталонците попладнево во меч од 7.коло во Ла Лига со 3:0 го победија Леванте, кој настапи без нашиот Енис Барди кој се уште е повреден. Стрелци на головите кај победничкиот тим беа Депај од пенал во 6. минута, Де Јонг во 14.минута и Фати во 90.+1.

Значи Барселона победи на холандски „погон“ и со помош на новата “десетка“, а тоа е Ансу Фати кој денеска се врати на терен по цели 10 месеци пауза.

И своето враќање го зачини со убав гол.

ФОТО: FC Barselona twitter

 

sportmedia.mk