logo
logo
logo

Балардини ќе го спасува Сасуоло

Vecer | 01.03.2024

Балардини ќе го спасува Сасуоло

Италијански Сасуоло го назначи Давиде Балардини за главен тренер до крајот на сезоната, соопштија од клубот.

Балардини го замени привремениот шеф Емилијано Бигица, кој го предводеше Сасуоло на мечот со Наполи, кој го загубија со 6:1.

Бигица ја презеде функцијата во неделата кога Алесио Диониси беше отпуштен по серија од шест натпревари без победа што го стави Сасуоло во зоната за испаѓање.

Балардини (60) беше тренер на Каљари, Палермо, Лацио, Џенова и Болоња во Серија А. Неодамна беше на чело на Кремонезе, но беше отпуштен во септември.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk