logo
logo
logo

Баерн се откажува од Дејвис, Канаѓанецот бара многу висока плата

Vecer | 27.02.2024

Баерн се откажува од Дејвис, Канаѓанецот бара многу висока плата

Баерн (М) не е подготвен да ги исполни барањата за платата на крилниот бек Алфонсо Дејвис. Ова го објави новинарот Кристијан Фалк. Претходно се дозна дека Дејвис се договорил со Реал Мадрид за условите од неговиот личен договор, што само по себе му направи проблем на германскиот шампион.

Според изворот, фудбалерот побарал најмалку 20 милиони евра по сезона, но управата на минхенскиот клуб не е задоволна од ваквите барања на одбранбениот играч. Баерн нема да го продолжи договорот со Канаѓанецот под овие нови услови.

Актуелниот договор на Дејвис со германскиот клуб е со важност до крајот на јуни 2025 година.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk