Иако Ханси Флик, во моментов кормиларот на тимот на Баерн Минхен по елиминацијата во Лигата на Шампионите вод ПСЖ најави дека на крајот од тековната сезона ќе си замине од клупата на клубот од Баварија.
Сепак, во текот на денешниов ден, БАерн Минхен издад еофицијално соопштение дека нема намера така лесно да се октаже од сегашниот тренер и дека нема да ја прифати едностарана остафка од страна на Флик.

Клубот најавува дека ќе се водат дополнителни преговори и дека ќе се обиде да го задржи Флик на чело на тимот по секоја цена.

 

sportmedia.mk