Откако дефинитивно од лето Баерн Минхен ќе биде посилен за Дајот Упамекано, управата на баварскиот гигант решава да не застане тука и да се засилува уште повеќе во последната линија.

Следен на метата на Баерн, а се знае дека кој бил во таква ситуација во голема мера и завршил на Алианц Арената, е У21 репрезентативецот на Англија и сегашен играч на тимот на Нориџ Макс Аронс.
Десниот бек во моментов има 21. година може да игра и на местото стопер, и е по потекло од Јамајка. За него заинтересирани се најголемиот број на англиски гиганти, а вреди од 35 до 40 милиони фунти во моментов.

Англиските медиуми го сметаат за иднина на нивната репрезентација и како таков квалитет многу веројатно дека ќе заврши токму во Баерн.

 

sportmedia.mk