Во голеадата од 6:3 на мечот помеѓу Кајсери и Денислиспор во најновото коло од турската Супер лига, Даниел Аврамовски беше двоен стрелец и најзаслужен за освоените три бода.

Македонскиот репрезентативец и интернационалец погоди во 26. односно 45. минута и уште пред полувреме му донесе солидно водство на неговиот тим.

До крајот Кајсери имаше во еден момент и 5:1, но со два гола примени во последните моменти од мечот, резултатот на крајот излезе 6:3.

Ако досега Аврамовски сезонава го красеа асистенциите, сега на ред дојдоа головите. Ова е дефинитвно година на популарниот Цујо, кој по турбулентниот период во кариерата, конечно покажува што знае и умее, и за каков квалитет всушност се работи.


sportmedia.mk