Даниел Аврамовски по двете асистенции на дуелто со Генчербирлиги, во сите статистички параметри е во најдобриот тим на 34. коло во Турција.

Аврамовски игра стандарно и добро во Кајзериспор, но на тимот му престои жестока битка за опстанок во Лигата, со оглед дека четири тима испаѓаат од „елитата“.

Сега Кајзери гостува на Бешикташ.

 

sportmedia.mk