Тимот на Атланта Хоукс со вечерашниов триумф од 113:96 поведоа со 3:1 против Њујорк во четвртфиналната серија од НБА плеј офот.

Клучен момент на натпреварот беше третата четвртина во која Никси тотално се распаднаа и отидоа во минус од 17 поени.

Треј Јанг најдобар со 27 коша, а Џон Колинс додаде свои 22.

 

 


sportmedia.mk