Македонскиот интернационалец и поранешен младински репрезентативец Јани Атанасов се најде во тимот на 36. и воедно и последно коло во овогодинешниот шампионат на Хрватска.

Играчот за врска има оценка 8.2 во изведната против тимот на Локомотива на домашен терен и триумфот од 2:0 со што тимот на Хајдук го заврши шампионатот на 4. позиција.

 

sportmedia.mk