Стефан Ашковски, македонскиот репрезентативец погоди во дуелот со Волунтари, носејќи водство за својот тим. На крајот натпреварот заврши нерешено 1:1, но тоа беше доволно за Ботошани да се најде во плеј-офот на Романија, односно да се бори за титулата.

Ашковски од десната страна со левата нога успеа одлично да погоди во мрежата на противникот.

Ова беше последно коло во регуларниот дел, а сега на ред е плеј-офот и плеј-аутот.

 


sportmedia.mk