Имаше право на задоволство стратегот на Вардар, Стевче Алушовски по втората победа во групната фаза. Секако дека тој тоа задоволство го искажа и на пресот по мечот.

Прво честитки за Елверум, честитки и за моите ракометари кои дојдоа во оваа втора победа во групата А.Мислам дека бевме поприсебни, поискусни, па и посреќни во финишот кога се решаваше победникот. Во второто полувреме го дадовме и последниот атом од силите за да победиме. Она што го покажавме во последните пет минути заслужува респект. Покажавме победнички карактер“ заврши Алушовски.

sportmedia.mk