Масимилиано Алегри ќе враќа на клупата на Јувентус. Утринава ов е дефинирано, откако искусниот стратег ги договори условите за соработка со управата на „Старата дама“.

Според Италијанските медиуми единствена дилема останува дали Алегри ќе потпише три годишен или пак договор со една плус година.

Јуве зад себе има тешка сезона во која имаше огромни проблеми, од резултатски играчки и секаков друг вид проблеми, па најпрво се  стеартуваше со промена на досегашниот тренер, Андреа Пирло.

 

sportmedia.mk