Младинскиот состав на тимот на Академија Пандев одлично го стартуваше „Купот на пријателството“, турнир на кој во моментов игра против тимот на Партизан.
И не само што игра туку и води со 1:0 со голот на Крстевски во финишот на првиот дел.

Струмичани одлично го одиграа првиот дел, не дозволија фаворитот да се разигра напротив, а од друга страна ја искористи една од поволните ситуации.

sportmedia.mk