Серхио Агуеро е нов напаѓач на Барселона. Договор постои и останува уште фудбалерот да ги помине лекарските прегледи и да стави потпис на истиот, пренесуваат шпанските медиуми. Наводно Барселона ќе ја објави веста по завршувањето на финалето на ЛШ.

Агуеро се договорил за соработка до јуни 2023 година. Засега не се познати финансиските детали, но се соопштува дека тој одбил три други клубови за да дојде на „Ноу Камп“.


sportmedia.mk