Агим Ибраими стрелаше во последните мигови од мечот, за 2:2 против Тирана, и спас од пораз на неговиот тим Кукс.

Иако Кукс имаше водство, сепак, Тирана со Најдовски и со Тошевски во составот, дојде до пресврт од 1:2. Меѓутоа во финишот Агим Ибраими успеа да погоди и да донесе бод за својата екипа.

Ова беше 12. гол за Агим Ибраими во Албанија, и сега е втор на листата на стрелците.

sportmedia.mk