Фановите на ММА спортот имаат нова хероина и тоа каква. Станува збор за 22 годишна убавица од Русија.

Дијана Авсарагова, новата ММА ѕвезда, американските медиуми ја нарекоа „убавица која просто ветува во октагонот“, својот прв натпревар го реши експресно

Нејзина ривалка беше Американката Тара Граф, која не издржа на нозе ниту половина минута.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Avsaragova (@pantera_57_)

Ривалката дури ја изгуби свеста за време на нокаутот, брзо се крена но не можеше да продолжи понатаму.

Дијана пред оваа борба, истакна дека нејзината зголемена популарност во светот на мешаните боречки вештини доведува до голем број – понуди за брак во приватни пораки на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Avsaragova (@pantera_57_)

„Само размислував што да напишам во описот на мојот профил на Инстаграм. Дека сум омажена, па не ме прашуваат за тоа?”, рече таа и додаде

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Avsaragova (@pantera_57_)

„Се разбира, не можам да кажам дека не ми се допаѓаат такви коментари, но не можам да одговорам на луѓето за такви работи, навистина е премногу“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Avsaragova (@pantera_57_)