Премиерот Зоран Заев вечера во Истанбул ќе има средба со турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, информираат од владината прес-служба, од каде додаваат дека работната вечера ќе се релизира по покана на претседателот на Турција.

Заев ќе биде придружуван од министерот за здравство, Венко Филипче, а се очекува на средбта да се разговара за економијата, трговијата, здравството, како и за други теми од заеднички интерес на двете земји.

makfax.com.mk