Во водите на реката Вардар е пронајдено безживотното тело на кумановецот Ердон Рамадани, кој на 27 септември имаше несреќа кај селото Желино.

Извори од местото на настанот велат дека неговото тело било пронајдено во близина на касарната, поточно на 1 километар од местото каде што имал незгода.

Телевизијата Алсат-М објави и видео од местото каде е пронајдено младото момче и истото можете да го погледнете ТУКА.