Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на улицата „Љуба Ивановиќ“ во Скопје, автомобил „пежо 108“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(57), удрило во малолетен пешак од Скопје. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди.

Како што информираат од МВР, тешките телесни повреди со кои се здобил пешакот во незгодата, се констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.