Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 11, а максималната од 18 до 26 степени. УВ=7.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде околу 7, а максималната ќе достигне 24 степени.

До недела врмето ќе биде стабилно со пораст на температурата на воздухот.

makfax.com.mk