logo
logo
logo

СО ХИМНАТА ЌЕ ЗАПОЧНУВА НАСТАВАТА секој понеделник во Аеродром - Почитта и љубовта кон татковината се градат од најмала возраст

Vecer | 02.10.2023

СО ХИМНАТА ЌЕ ЗАПОЧНУВА НАСТАВАТА секој понеделник во Аеродром - Почитта и љубовта кон татковината се градат од најмала возраст

Наставата во основните училиштa во Аеродром отсега секој понеделник ќе започнува со интонирање на македонската химна, затоа што почитта и љубовта кон татковината се градат од најмала возраст, вели градоначалникот Тимчо Муцунски.

Станува збор за иницијатива преку која изразуваме искрена почит кон татковината и со која имаме цел да го подигнеме националното чувство и љубовта на дечињата кон Македонија, но и ќе ги охрабриме да учат за македонската култура и традиција, истакна тој.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk