logo
logo
logo

Шопова: Се намалува интересот на населението за вакцинација а се зголемува револтот

Vecer | 05.02.2022

Шопова: Се намалува интересот на населението за вакцинација а се зголемува револтот

Жаклина Шопова ја критикува акцијата на новиот министер за здравство Беким Сали кој сака да ја зголеми имунизацијата во момент кога поголем дел од граѓаните се природно имунизирани. Јас само можам да приметам дека со целата оваа кампања во дадениов момент всушност се намалува интересот на населението за вакцинација, се зголемува револтот кон сите превземени мерки….но затоа има само ЕДНА позитивна страна, која произлезе од одлуката за намалување на изолацијата : бројот на оздравени во системот на мој термин се зголемува.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk