logo
logo
logo

Се огласија од Point Retail Park, еве дали трговскиот центар ќе продолжи со работа

Vecer | 07.12.2022

Се огласија од Point Retail Park, еве дали трговскиот центар ќе продолжи со работа

По вооружениот грабеж кој рано утрово се случи во трговскиот центар Point Retail Park, се огласија од Управата.

-За време на настанот обезбеувањето постапило според процедурите и претходно дадените упатства, кои се применуваат во вакви случаи. Никој од вработените не е повреден, ниту за време на настанот имало надворешни клиенти на трговскиот центар, велат од Point Retail Park.

Оттаму додаваат дека очекуваат брзо разрешување на случајот, и истакнуваат дека продолжуваат со редовна и непречена работа.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk