logo
logo
logo

ОВИЕ делови од Скопје утре ќе останат без вода или без струја

Vecer | 07.02.2023

ОВИЕ делови од Скопје утре ќе останат без вода или без струја

гионалниот центар за управување со кризи на Скопје, врз основа на добиените информации од ЕВН Македонија и ЈП Водовод и канализација, ги известува граѓаните дека: Поради технички интервенции во електро дистрибутивната мрежа, на ден 08.02.2023 година (среда), без електрична енергија ќе останат следните корисници: • Од 11,00 до 12,00ч. с.Ракотинци околу школото (о.Сопиште); • Од 09,00 до 11,00ч. ул. Христијан Тодоровски Карпош од бр. 98 до бр.104 (о. Бутел); • Од 10,00 до 14,30ч.корисниците од с. Чајлане и с. Паничари (о. Сарај); • Од 11,00 до 14,00ч. корисниците околу бр.10 од ул. Фредерик Шопен (о. К. Вода ); • Од 10,00 до 12,00ч. Индустриска зона Чојлија, фирмите Џанвики и Фарма Роли (о. Петровец) и • Од 09,00 до 14,00ч. дел од ул. Тодор Чангов бр. 4Б и бр. 44 (о. Аеродром). Поради технички интервенции на водоводната инсталациска мрежа на ден 08.02.2023 година (среда ), без водоснабдување од 09,00 ч. ќе бидат корисниците од о. Карпош, од следниве улици: Дрезденска, Алжирска, Каирска , Борка Талевски, дел од Њуделхиска, Римска, Бахар Моис, дел од Анкарска, дел од Атинска, Панче Пешев и Наум Евро. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk