logo
logo
logo

Млад маж најден поведен

Vecer | 04.02.2023

Млад маж најден поведен

Во петокот попладнето околу 18 часот во СВР Битола било пријавено дека во селото Десово, во општина Долнени, со повреди бил пронајден 25-годишниот Р.К..

Полициски службеници од Полициското одделение Ропотово извршиле увид, а лицето било пренесено во болницата во Прилеп за укажување помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk